>

Klikman a Digipro jednotne. eD system spustil partnerskú sieť eD Profi

3. 6. 2018

Distribútor ICT produktov eD system a. s. minulý týždeň predstavil sieť predajcov IT a komunikačnej techniky s názvom eD Profi.

Spoločnosť eD system tak zlúčila pod jednu značku resellerov v Českej a Slovenskej republike a vytvorila sieť s takmer dvadsaťročnou tradíciou s viac než 260 predajňami, ktoré pokrývajú predovšetkým menšie mestá vo všetkých kútoch oboch krajín.

 

Názov eD Profi distribútor zvolil účelovo. „Predajcovia, ktorí pôsobia pod touto značkou, sú skutočnými profesionálmi. V odbore IT a komunikačnej techniky sa často pohybujú aj desiatky rokov a svojim zákazníkom ponúkajú dlhoročné znalosti a skúsenosti,“ uvádza Daniel Vondráček, marketingový riaditeľ eD system. Ako dodáva, s prenikaním technológií do našich domácnosti sa stáva profesionálne poradenstvo v tejto oblasti kľúčovým faktorom pri nákupe IT produktov.

„Koncoví zákazníci si v dnešnej dobe dokážu na internete nájsť, v ktorom e-shope nakúpia notebook alebo monitor cenovo najvýhodnejšie, často ale zlyhávajú pri výbere potrebného vybavenia,“ vysvetľuje Petr Slouka, výkonný riaditeľ eD system. Práve v týchto prípadoch im pomôže regionálny partner kúsok od ich domova, ku ktorému môžu prísť osobne do kamennej predajne pre odbornú radu a rovno si u neho daný produkt prehliadnuť, vyskúšať a zakúpiť.

Sieť resellerov eD Profi združuje samostatné právne subjekty a eD system, ako významný distribútor, pre túto sieť zaisťuje marketingovú a predajnú podporu. „Pre predajcov napríklad niekoľkokrát do roka organizujeme bezplatné školenia a semináre alebo pripravujeme katalóg s akčnými produktmi, ktorý roznášame koncovým zákazníkom v okolí predajní,“ uvádza Daniel Vondráček s tým, že zázemie distribútora resellerom zaručuje ceny, ktoré sú porovnateľné s cenami veľkých e-shopov.

„Nemáme ambíciu prevádzkovať ďalší z radu e-shopov predávajúci IT sortiment. Preto ani na novo spustenom webe www.edprofi.cz e-shop nenájdete. Našim cieľom je pomôcť zákazníkom v regiónoch získať odborné poradenstvo v oblasti IT a ponúknuť im široké portfólio produktov za konkurencieschopné ceny,“ vraví Petr Slouka.