>

Roman Antes riadi tím produktového marketingu v eD system

10. 10. 2018

Ostrava, 10. 10. 2018 – Doterajší marketingový špecialista Roman Antes odteraz v  eD system pracuje na novej pozícii. Od 1. októbra riadi produktový marketing distribútora.

 

 

Na pozíciu hľadal distribútor nástupcu od leta, kedy bol Šimon Churý povýšený na marketingového riaditeľa, čím pomyselnú stoličku uvoľnil. Spoločnosť eD system sa následne rozhodla vybrať kandidáta na neobsadené miesto marketingového manažéra seniora z vlastných radov.

 

„Do interního výběrového řízení se přihlásili tři naši kolegové z oddělení marketingu. Všichni dostali stejný úkol – zpracovat případovou studii a vizi rozvoje produktového marketingu na dvanáct měsíců dopředu, a to jak v Česku, tak na Slovensku,“ uviedol Šimon Churý, riaditeľ marketingu. Ako doplnil, zmyslom úlohy bolo, aby sa všetci kandidáti zamysleli nad tým, čo ich čaká, čo budú chcieť s produktovým marketingom robiť a v čom vidia hlavný prínos.

 

„Roman předvedl širokospektrální zkušenost z reklamní agentury,  velkou energii věci posunout, dobrou zkušenost s marketingovým rozvojem značky oLynx a mobilit a silné cítění pro potřebu propojit marketingový servis a aktivity s obchodem,“ objasnil dôvody rozhodnutia Šimon Churý.

 

Okrem zlepšenia spolupráce a komunikácie medzi marketingom a ďalšími oddeleniami, najmä nákupom a obchodom, má ale Roman Antes aj iné vízie. „Chtěl bych rozšířit balíček služeb, které můžeme poskytnout vendorům i partnerům. Rád bych jim časem chtěl nabízet i media balíčky zahrnující články, komunikaci na sociálních sítích a v určitých mezích je podpořit pomocí dalších PR aktivit,“ vysvetlil svoje ďalšie plány nový marketingový manažér senior, ktorý teraz vedie šesťčlenný tím produktového marketingu v eD. Ten je najväčším tímom v rámci marketingu popredného distribútora.

 

Roman Antes (28 let) do eD system a. s. nastúpil na pozíciu marketingového špecialistu v januári 2018. Doteraz mal na starosti produktový marketing divízie mobilít (Xiaomi, Meizu, Cubot, Yi a ďalšie) a komponentov (Intel, AMD a iné) a kompletnú marketingovú podporu značky oLynx.

 

V priebehu jeho ani nie ročného pôsobenia v eD sa v rámci značky oLynx podieľal na optimalizácii B2B a B2C kampaní, na zmene designu a na naviazanie spolupráce s e-sportovým tímom, na ktorom teraz oLynx stavia B2C marketing. Okrem toho stál pri vstupe značky MEIZU na český a slovenský trh a podieľa sa na rozvojových projektoch, medzi ktoré patrí napríklad tvorba video recenzií.

 

Tlačový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz