>

eD system je autorizovaným predajcom značky YubiKey

11. 12. 2020

Ostrava, 11. 12. 2020 – Spoločnosť eD system a. s. sa na jeseň stala autorizovaným partnerom značky YubiKey – bezpečnostných USB kľúčov pre dvojfaktorové overovanie.

 

 

YubiKey je takzvaný bezpečnostný token, čiže fyzické zariadenie, ktoré jeho majiteľ nosí so sebou, a ktoré mu umožňuje dotykom prsta prístup k rôznym IT systémom.

 

„Hlavní podmínkou dvou a vícefázového ověřování je, aby byla jednotlivá ověření nezávislá. To znamená, aby každá fáze ověření probíhala jinou komunikační cestou. Tou se rozumí například přihlášení pomocí hesla, které přijde uživateli na mobil jako SMS, nebo právě bezpečnostním tokenem,“ vysvetlil užitočnosť týchto produktov manažér nákupu Jan Nábělek, ktorý má v eD značku na starosti.

 

Distributor je zařadil do svého portfolia v Česku, na Slovensku i v Polsku kvůli stále častějším a větším požadavkům na bezpečnost. „YubiKey se pravidelně umisťuje na prvních příčkách v nezávislých testech, a právě proto jsme společně s týmem rozhodli do nabídky eD SHOPu přidat tuto značku,“ doplnil Jan Nábělek.

 

Aktuálne produkty v ponuke vynikajú vodeodolnosťou a sú dostupné aj v mini veľkostiach. Momentálne najobľúbenejšími modelmi medzi zákazníkmi sú tokeny YubiKey 5 NFC.

 

Produkty značky YubiKey vyrába spoločnosť Yubico, ktorá bola v roku 2007 založená vo Švédsku s cieľom uľahčiť a zaistiť bezpečné prihlasovanie pre všetkých. To sa podarilo aj vďaka spolupráci s poprednými internetovými spoločnosťami zo Silicon Valley. Dnes sa tím firmy nachádza v siedmich krajinách a produkty YubiKey vyrábané vo Švédsku a USA si získali dôveru miliónov užívateľov.

 

 

Viac informácií o produktoch YubiKey poskytne manažér nákupu eD
Jan Nábělek
+420 597 444 327
jnabelek@edsystem.cz

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz