>

eD system je oficiálnym distribútorom zámkov SmartKeeper

1. 4. 2021

Ostrava, 1. 4. 2021 – Ponuka popredného distribútora eD system sa v apríli rozrástla o značku SmartKeeper. Tá sa špecializuje na fyzické zabezpečenie portov počítačov a notebookov.

 

 

„Produkty SmartKeeper fungují jako takzvané záslepky či zámky portů. Využívají se tehdy, když majitel nebo provozovatel daného notebooku či počítače nechce, aby porty těchto zařízení byly využívány. Například se bojí, že port může být poškozen, může se v něm něco zlomit nebo do něj může být vložena zavirovaná flashka,“ vysvetlil využitie produktov Dominik Rykala, ktorý má v eD značku na starosti. Pre prvé otestovanie produktov odporúča štartovaciu sadu obsahujúcu jeden kľúč a niekoľko zámkov.

 

Okrem zámkov, ktoré blokujú porty pre užívanie, sú aj také, ktoré uzamknú pripojený kábel k portu a zabránia tak k jeho vytiahnutiu (a prípadnej krádeží klávesnice alebo myšky).

 

Zámky portov a ich kľúče sú k dispozícii v niekoľkých farebných variantoch, vyrábané sú napríklad v oranžovej, čierne či zelenej farbe. Zámok danej farby je možné vždy odomknúť len rovnako farebným kľúčom. Prístupy k rôznym konektorom tak môže majiteľ nastaviť rôznym užívateľom.

 

Bezpečnostné záslepky SmartKeeper sa doteraz vyrábali len pre zákazníkov na mieru, a to pod značkou SmartKeeper Professional, ktorá ponúka unikátny vzor kľúča pre každého zákazníka. Teraz výrobca prišiel na trh s produktovým radom Essential, ktorý cieli na maloobchod.

 

 

Viac informácií o produktoch SmartKeeper poskytne produktový manažér eD:
Dominik Rykala
+420 597 444 229
drykala@edsystem.cz

 

 

Tlačový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz