>

Stretnutie eD PROFI prilákalo účastníkov z Česka a Slovenska

4. 6. 2021

Distribútor eD system pripravil pre svojich partnerov v stredu 2. júna ďalšiu online konferenciu. Stretnutia predajcov IT z Česka a Slovenska eD PROFI sa zúčastnilo pätnásť svetových IT značiek a navštívili ho takmer štyri stovky účastníkov. Tí si v priebehu osemhodinového vysielania vypočuli trinásť odborných prednášok a na stránkach edprofionline.cz získali tiež prístup do výstavnej sály s jedenástimi virtuálnymi stánkami. Celým dňom divákov už tradične sprevádzala moderátorka Hanka Koutná.

 

 

Centrum diania stretnutia eD PROFI sa opäť odohralo na špeciálnej, plne responzívnej platforme edprofionline.cz. Organizátori z radov distribútora eD system pre divákov pripravili plne virtuálne prostredie zahŕňajúce výstavnú sálu s virtuálnymi stánkami, živé osemhodinové vysielanie, množstvo ankiet a súťažných kvízov i dostatok priestoru pre interakciu. Vďaka dvom mesiacom a stovkám hodín príprav na divákov v rámci stretnutia opäť čakalo niekoľko vylepšení oproti predchádzajúcim online akciám. „Jmenovitě se jednalo například o ukázky produktů konkrétních značek s odkazy na český i slovenský eD SHOP, možnost přímého chatu na vybraných stáncích, soutěžní ankety na jednotlivých stáncích, technická vylepšení platformy či plná responze stránek,“ spresnila vylepšenia organizátorka akcie Martina Brauner.

 

Vzhľadom na nabitý program sa tentoraz návštevníci dočkali oficiálneho spustenia stránok edprofionline.cz o deň skôr, teda v utorok 1. júna. Vďaka skoršiemu sprístupneniu platformy získali dostatok času na to, aby si mohli v pokoji prezrieť pripravený obsah, výstavné stánky zapojených značiek alebo kompletný program konferencie. Oficiálne otvorenie potom pripadlo na stredu 2. júna.

 

Úderom deviatej hodiny rannej sa v priestoroch pražského vysielacieho štúdia opäť rozoznela známa zvučka signalizujúca štart celodenného stretnutia eD PROFI. Vzápätí na to mohli pripojení diváci na svojich obrazovkách vidieť známe tváre moderátorky Hanky Koutnej a marketingového riaditeľa eD system Šimona Churého, ktorí spoločne so slovenským obchodným riaditeľom Patrikom Kajúchom privítali partnerov z Česka i Slovenska, a oficiálne odštartovali živé vysielanie.

 

Pre návštevníkov bolo pripravené osemhodinové vysielanie v rámci ktorého zaznelo presne trinásť odborných prednášok. Naživo pred kamerou vystúpili zástupcovia značiek Acer, Canon, Intel, Samsung, Samsung Smart Signage, Lenovo a Legrand. Zo svojich domovov či kancelárií sa na diaľku pripojili značky Sharp / NEC, SEWA, Verbatim a Western Digital. V priebehu prednášok Intel, Legrand a Lenovo diváci mohli vidieť tiež živú ukážku produktov zo špeciálneho showroomu. Zažiť tak mohli verejnú premiéru novinky Lenovo X1 Titanium Yoga a prezrieť si minipočítač Intel NUC alebo novinky zo stajne chytrých zariadení Legrand. Návštevníci zároveň dostali možnosť po celý deň klásť vybraným značkám otázky prostredníctvom aplikácie Slido.

 

Aj tentoraz bola pre návštevníkov pripravená aj špeciálna prednáška. Tej sa ujali obchodný riaditeľ eD system Tomáš Jungmann a riaditeľ nákupu Jan Novák, aby spoločne predstavili služby eD DaaS a eD SaaS, ktoré distribútor po novom ponúka svojim partnerom. V rámci 25 minút priblížili podstatu služby, teda prenájom IT zariadení a softvéru ako služby, vysvetlili výhody pre predajcov i koncových zákazníkov a všetko priblížili na konkrétnych modelových ukážkach.

 

Veľa zaujímavého obsahu, ako najdôležitejšie informácie, novinky zo stajne svetových IT značiek, produktové ukážky, produktové listy, produktové videá alebo zaujímavé odkazy čakalo na divákov vo výstavnej sále. Virtuálne stánky si pripravili značky AOC, APC, Aveli, Canon, Intel, Legrand, Lenovo, Samsung, Samsung Smart Signage, Philips a Western Digital. Ďalšie dva stánky boli pripravené priamo zo strany eD system. Stánok eD DaaS / eD SaaS bol zameraný na predstavenie vyššie zmienených služieb a diváci v ňom mohli tiež klásť otázky priamo prostredníctvom chatu. Mediálny kútik oboznámil s projektmi Otestováno eDéčkem a Magazín eDéčko

 

Už tradične bolo pre divákov prirpavené množstvo príležitostí vyhrať ceny, a to prostredníctvom dvoch súťažných kvízov alebo ankiet priamo v stánkoch. Súťažiť mohli o hodnotné ceny partnerov, napríklad Samsung Smart monitor, APC záložné zdroje, slúchadlá od Lenova alebo vouchery na víkendové pobyty. Pred 17. hodinou popoludní, tesne po vyhlásení výhercov popoludňajšieho kvízu sa na obrazovkách opäť objavil Šimon Churý, aby divákom aj zástupcom značiek poďakoval za účasť a ukončil živé vysielanie. Zároveň zdôraznil, že ani tentoraz oficiálnym ukončením vysielania celá akcia nekončí. Stránka edprofionline.cz vrátane všetkého obsahu bude opäť dostupná ešte mesiac po akcii, diváci sa tak k jej obsahu môžu vracať. Pripravený bude tiež záznam prednášok.

 

Počet divákov v deň akcie prekonal hranicu piatich stoviek. Práve vďaka dostupným záznamom a naďalej fungujúcej platforme edprofionline.cz však organizátori očakávajú ďalší nárast návštevníkov. „Dle zkušeností z předešlých online akcích očekáváme přibližně zdvojnásobení návštěv stránek i zhlédnutí přednášek. Například u předešlé konference eD EXPO jsme se dostali na téměř tři tisíce zhlédnutí. Celkové číslo pro eD PROFI by se tak mohlo přehoupnout nad tisícovku,“ predpovedala Martina Brauner.

Kompletné informácie o celej akcii môžu zákazníci nájsť aj na stránkach edecko.cz/edprofi. Oficiálne stránky distribútora slúžia ako informačný hub, kde návštevníci už pred akciou mohli získať dôležité informácie o celej akcii, procese registrácie, pripravovanom programe alebo obsahu, ktorý si organizátori prichystali. Po ukončení vysielania tu pribudol tiež záznam z vysielania, reportáž alebo fotoreport z akcie.

 

Tlačový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz